Trzy nauczycielki z ZSP w Kościanie przebywały na Sycylii. Odbyły tam szkolenie dotyczące programu Erasmus+.

Nauczycielki, Irmina Jaźwińska, Karolina Brzozowska i Małgorzata Jaśniak wróciły właśnie z dwutygodniowego szkolenia w Palermo na Sycylii. Szkolenie związane było z realizacją w Zespole Szkół im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie projektu „SMART Szkolenia Motywacja Aktywność Rozwój Trwałość” w ramach programu Erasmus+ Edukacja Szkolna.

Zajęcia szkoleniowe prowadzono w języku angielskim. Obejmowały możliwości finansowania programu Erasmus+, wybór właściwego sektora i akcji programu, ale także zarządzanie cyklem projektowym oraz tworzenie strategii do aplikacji. Uczestniczki szkolenia poznały elementy planowania budżetu i ewaluacji projektu, a także techniki wykorzystywane do przedstawienia oferty szkoły. Wizytowały też szkoły i instytucje realizujące program Erasmus+. – Były wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń między szkołami i omówienia możliwości współpracy przy kolejnych projektach. Każda wizyta odbywała się w przesympatycznej atmosferze, a informacje o realizacji projektów unijnych okazały się bezcenne – opowiadają.

Pobyt w Palermo był także okazją do poznania Sycylii, jej kultury i tradycji. Uczestniczki miały okazję zobaczyć wspaniałe miejsca, pełne historii, przyrody, uroku i południowego słońca. Palermo, Savoca, Taormina, Etna, Agrigentum, Corleone, Mondello, Cefalu – niezapomniane wrażenia, przeżycia i doświadczenia.

Relacja z działań projektowych oraz zdjęcia z wyjazdu dostępne na profilu projektowym na facebook’u: Erasmus+ in ZSP Kościan.

Źródło, zdjęcie: ZSP im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do Góry