JunaTrans Stare Oborzyska mistrzem gminy [ZDJĘCIA]

W niedzielę odbyły się Halowe Mistrzostwa Gminy Kościan w Piłce Nożnej drużyn zrzeszonych. JunaTrans Stare Oborzyska mistrzem gminy!

Halowe Mistrzostwa Gminy Kościan w Piłce Nożnej drużyn zrzeszonych rozegrano w niedzielę, 9 lutego. W zawodach udział wzięły drużyny zgłoszone w rozgrywkach OZPN, ale prawo startu wywalczyły sobie dwie najlepsze drużyny z Mistrzostw Gminy Kościan drużyn niezrzeszonych. Do rywalizacji przystąpiło więc 6 zespołów. Podzielono je na dwie grupy. W pierwszej zagrały: PKS Racot, Rywal II Kurza Góra, KS TUR Turew. W drugiej JunaTrans Stare Oborzyska, Rywal Ewmar Kurza Góra oraz Olimpia Stary Lubosz. Zespoły w grupach rywalizowały każdy z każdym.

Do półfinału awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się Juna Trans Stare Oborzyska z KS TUR Turew. Remis spowodował potrzebę rzutów karnych. Lepiej strzelali je gospodarze. W drugim półfinale PKS Racot uległ Rywalowi Ewmar Kurza Góra 0:1. Do finału awansowały się zespoły Juna Trans oraz Rywal Ewmar. Po bardzo zaciętym meczu lepsi okazali się zawodnicy ze Starych Oborzysk wygrywając 1:0. Trzecie miejsce zajął PKS Racot, Czwarte TUR Turew, piąte Olimpia Stary Lubosz, a szóste Rywal II Kurza Góra.

Najlepsze zespoły odebrały z rąk wójta gminy Kościan, Andrzeja Przybyły, oraz radnych Mirosława Mądrego i Marcina Kowalskiego puchary oraz nagrody finansowe. Drużyna, która zajęła pierwsze miejsce uzyskała też prawo gry w Halowych Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej, które odbędą się w 16 lutego w Racocie.

Turniej sędziowali Marek Bielawski i Kamil Kowalski, a od strony medycznej nad bezpieczeństwem zawodników czuwała Magdalena Szyguła. Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

Źródło, zdjęcia: OSiR Kościan

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do Góry