Powstańcze Biegi Przełajowe w Śmiglu [ZDJĘCIA]

W niedzielę odbyły się Powstańcze Biegi Przełajowe w Śmiglu. To przedostatni etap całego cyklu, ale poznaliśmy już zwyciężczynię wśród biegaczek. To Katarzyna Miedzińska z Racotu.

Powstańcze Biegi Przełajowe w Śmiglu odbyły się w dość wiosennej atmosferze. Ciepło i przyjemnie grzejące słońce stworzyły odpowiednie warunki do biegania. Trasa jednak do łatwych nie należała, bo miejscami było ślisko i błotniście.

Najszybciej 10-kilometrowy dystans pokonał Damian Glapiak z Bucza. Dzięki drugiemu z rzędu zwycięstwu został on jednym z głównych kandydatów do wygrania całego cyklu. Liderem jednak nie jest, ponieważ nie brał udziału w pierwszym etapie – w Czempiniu. Drugi do mety dobiegł Kacper Taterka z Leszna, a trzeci Łukasz Gembalski, również z Leszna. To właśnie oni zajmują czołowe pozycje z “generalce”.

Wśród kobiet ponownie, już po raz trzeci, niepokonana była Katarzyna Miedzińska z Racotu. Zapewniła sobie tym samym wygraną w całym cyklu Powstańczych Biegów Przełajowych, ale zapowiada, że w ostatnim etapie też weźmie udział. Drugie miejsce wśród pań zajęła Katarzyna Nowak ze Śmigla, a trzecie Joanna Marciniak ze Śremu.

Wraz z biegaczami w trasę wyruszyli miłośnicy nordic walking, którzy do pokonania mieli 5 kilometrów.

Ostatni etap i podsumowanie całego cyklu już 23 lutego w Krzywiniu.

Zobacz też zdjęcia z poprzednich dwóch etapów zawodów:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do Góry