Koncert dla 14-letniej Martyny 23 lutego we farze!

W niedzielę, 23 lutego, w kościele pw. NMP Wniebowziętej w Kościanie odbędzie się koncert charytatywny dla 14-letniej Martyny. Dziewczyna zmaga się z ciężką chorobą.

Koncert charytatywny “Ja jestem” dla 14-letniej Martyny z Kościana rozpocznie się o godzinie 16.00. Wystąpi zespół Misericordia z Buku. Podczas imprezy zbierane będą datki, by pomóc Martynie w niełatwej walce z chorobą.

Martyna Wechta, mimo tak młodego wieku, bardzo wiele już przeszła. Gdy miała 8 lat, zmarł jej tata, po upływie półtora roku zmarła także matka. Siostra z mężem stworzyli jej nowy dom. W kwietniu ubiegłego roku padł kolejny cios. Na jednej z lekcji wychowania fizycznego dziewczyna dostała piłką w twarz. Po około trzech tygodniach od tej lekcji na twarzy powstał obrzęk. Wtedy zaczęły się wizyty u lekarzy. W Poznaniu na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej pobrano wycinek do badania histopatologicznego. Zdiagnozowano nowotwór złośliwy zwany mięsakiem Ewinga tkanek miękkich/kości twarzoczaszki. Martyna przeszła kilkumiesięczny cykl chemioterapii, dzięki której guz się zmniejszył. Kolejne badania pozwoliły na zakwalifikowanie do operacji.

29 stycznia w Olsztynie specjalnie powołany sztab lekarzy podjął się bardzo trudnej i skomplikowanej operacji. Na szczęście wszystko  przebiegło zgodnie z planem. Obecnie Martyna nabiera sił po operacji i jest to jednocześnie czas oczekiwania na to, aby przeszczep się przyjął, a  wyniki wycinka pobranego podczas operacji były równie pomyślne.

Pragnieniem organizatorów koncertu jest pomoc tej dziewczynie oraz wesprzeć siostrę z mężem, którzy się Nią zajęli i razem toczą tę nierówną i jakże trudną walkę. Zespół MISERICORDIA z Buku zadba o całokształt artystyczny i duchowy wymiar koncertu, podczas którego będą zbierane dobrowolne ofiary dla Martyny na pokrycie kosztów leczenia oraz rehabilitacji.

Każdy może też wesprzeć Martynę poprzez portal zrzutka.pl (link do zbiórki),  lub dokonać wpłaty na konto, czy przekazać 1%. Szczegóły na plakacie poniżej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do Góry