Nowy samochód Ośrodka Rehabilitacyjnego w Kościanie!

Ośrodek Rehabilitacyjny w Kościanie ma nowy samochód do przewozu podopiecznych. Dotychczasowe pojazdy były już mocno wysłużone i ulegały częstym awariom.

W środę, 15 stycznia, odbyła się oficjalna prezentacja pojazdu. Nowy samochód to dziewięcioosobowy ford transit, który kosztował niemal 185 tys. zł. Do jego zakupu dołożyły się gminy, które korzystają z usług ośrodka oraz powiat kościański. Pozostałą kwotę, prawie 68 tys. zł. przekazało Stowarzyszenie “Dać Pomoc”. – Samochód potrzebny był, ponieważ stary się ciągle psuł. Dziennie robimy około 300 kilometrów, co w skali miesiąca daje 6 tysięcy kilometrów. Jeździmy do tych podopiecznych, którzy mają u nas zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze w ramach Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Kościanie i przy okazji zabiegi rehabilitacyjne – mówi Agata Michalkiewicz, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjnego w Kościanie.

Pojazd został specjalnie dostosowany do potrzeb ośrodka. Ma m.in. podjazd i specjalne miejsce dla wózków inwalidzkich, podniesiony dach, czy osobne fotele. Pracę rozpocznie w najbliższym czasie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do Góry