Śmigielskie kolędowanie z gwiazdami [ZDJĘCIA]

W kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Śmiglu odbyło się “Śmigielskie kolędowanie z gwiazdami”. Zaprezentowali się Włodzimierz Korcz z Alicją Majewską, Olgą Bończyk oraz Łukasz Zagrobelny.

Śmigielskie kolędowanie z gwiazdami przyciągnęło tradycyjnie sporą publiczność. Odbyło się już po raz piąty, a wydarzenie obejrzało około 500 osób. Przed widzami zaprezentowali się Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska, Olga Bończyk i Łukasz Zagrobelny. Skład uzupełnił kwartet smyczkowy, który nadał prezentowanym utworom wyjątkowy klimat.

Świąteczne koncerty na stałe wpisały się w styczniowy kalendarz gminy Śmigiel. Wcześniej w Śmiglu gościli: Tercet Egzotyczny, Golec uOrkiestra, Pectus oraz Ania Wyszkoni. Koncerty to wspólna inicjatywa burmistrz Śmigla oraz Stowarzyszenia “Oliwskie Słoneczko” z Lubinia. Mają charakter charytatywny. Nie inaczej było tym razem – pieniądze z sobotniego koncertu przeznaczone zostaną na turnus rehabilitacyjny dla członków stowarzyszenia „Światło Nadziei” ze Śmigla. Część środków wesprze działalność wolontarystyczną „Oliwskiego Słoneczka”.

Zdjęcia: Karol Schmidt

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do Góry