Kościańscy policjanci zatrzymali 26-latkę, która jechała z prędkością ponad 115 km/h w terenie zabudowanym. Straciła prawo jazdy. Policjanci apelują o rozwagę na drogach.

W niedzielę, w Starych Oborzyskach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dokonali pomiaru prędkości pojazdu marki citroen. Jak się okazało kierująca nim 26-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego jechała z prędkością ponad 115 km/h w terenie zabudowanym. 26-latce zatrzymano prawo jazy, a za popełnione wykroczenie ukarano ją mandatem.

Wśród najczęstszych przyczyn wypadków dominuje nadmierna prędkość. Pamiętajmy, że sytuacja na drodze często zmienia się dynamicznie i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Wówczas prędkość staje się elementem, który powoduje utratę kontroli nad pojazdem. Może to skutkować wypadnięciem z drogi lub groźnym w skutkach zderzeniem z innym pojazdem. Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko, zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie albo inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci z każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego – apeluje policja.

Jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do Góry