Święto Niepodległości w Śmiglu. Rajd i uroczystości [ZDJĘCIA]

Narodowe Święto Niepodległości w Śmiglu uczczono tradycyjną mszą świętą i oficjalnymi uroczystościami. Odbył się też drugi rajd motocyklowy, organizowany przez Wind Wolves.

W Święto Niepodległości w Śmiglu tradycyjnie odbył się apel pamięci przed pomnikiem hm. Łukomskiego. Uroczystość, poprowadzoną przez hufiec ZHP w Śmiglu, uświetniły poczty sztandarowe, Młodzieżowa Orkiestra Dęta wraz z mażoretkami, Towarzystwo Śpiewu Harmonia. Nie zabrakło też salwy honorowej oddanej z historycznej armatki przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie. W obchodach, obok mieszkańców gminy, wzięły udział delegacje samorządu, szkół oraz miejscowych organizacji i instytucji. Odbyła się też okolicznościowa Msza św. w kościele pw. NMP Wniebowziętej.

Rocznicę odzyskania niepodległości świętowali też motocykliści z grupy Wind Wolves. Po raz drugi zorganizowali niepodległościowy rajd motocyklowy, tym razem pod nazwą “101 km na 101-lecie Niepodległości”. Uczestnicy w miejscach pamięci w Śmiglu, Krzywiniu, Czempiniu, Kościanie i Śniatach oddali hołd bohaterom walczącym o wolność.

Z kolei dzień wcześniej, 10 listopada, mieszkańcy Ziemi Śmigielskiej mogli wziąć udział w niepodległościowym koncercie w Centrum Kultury. Występ rozpoczął chór Harmonia, po którym zaprezentowały się pary taneczne z Wielkopolskiego Klubu Tańców Polskich z Poznania. Koncert zakończył spektakl teatralny “Legenda o poznańskich koziołkach” w wykonaniu grupy teatralnej “Małe Zwierciadło” pod kierunkiem Kingi Kaźmierczak i Krzysztofa Chudaka. Dopełnieniem całości były opowieści poświęcone walce Polaków o niepodległość, które przedstawił prowadzący koncert Piotr Filipowicz.

Zdjęcia: K. Schmidt, A. Jurga, A. Kasperska, M. Dymarkowska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do Góry