Grupa dzieci i młodzieży wzięła udział półkoloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Oświatowe im. Dezyderego Chłapowskiego. Spędzili wakacje na sportowo.

“Wakacje na sportowo” odbyły się w dniach 5 – 9 sierpnia. W ramach zajęć 40 dzieci poznawało najbliższą okolicę i rozwijało kondycję fizyczną. Uczestnicy zwiedzili m.in. Kopaszewo, kościół św. Marcina w Gryżynie, dworek w Jeziorkach oraz Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej, gdzie poznali tajniki pracy młynarza. Każda z tych wizyt była okazją do poszerzenia wiedzy na temat historii miejscowości.

Organizatorzy zadbali też o kondycję fizyczną uczestników półkolonii. Był rajd rowerowy, gry terenowe, kajaki, rowery wodne, zabawy w kościańskim Nenufarze, plażowanie i pływanie. Na zakończenie zorganizowano też Małe Igrzyska Olimpijskie.

Zorganizowanie wakacyjnego wypoczynku było możliwe dzięki finansowemu wsparciu powiatu kościańskiego w ramach konkursu “Wakacje na sportowo”, a także wsparciu finansowemu Gminy Krzywiń w ramach Funduszu Sołeckiego poszczególnych współpracujących Sołectw w ramach projektu. Półkoloniami kierował Leszek Majchrzak, a w ich organizacje zaangażowało się wielu miejscowych wolontariuszy.

Źródło, zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kościanie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do Góry