Szkoła Podstawowa nr 3 laureatem “Wielkopolskiej Szkoły Roku”

Szkoła Podstawowa nr 3 została laureatem konkursu na Wielkopolską Szkołę Roku, który organizowany był przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. W nagrodę szkoła otrzymała 10 tysięcy złotych, a także pamiątkową statuetkę.

We wtorek w Teatrze Wielkim im. Stanisław Moniuszki w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podczas której podsumowano konkursy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, w których wybierano “Wielkopolską Szkołę Roku” oraz “Wielkopolskiego Nauczyciela Roku”. W konkursie zostali uhonorowani nauczyciele oraz szkoły, które wyróżniają się innowacyjnością, wysoką jakością nauczania, współpracą ze środowiskiem lokalnym, a także kształtowaniem wśród uczniów postaw patriotycznych i obywatelskich. W tym roku Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał 40 nagród i wyróżnień, a nagrodzeni otrzymali gratyfikacje finansowe, dyplomy i statuetki.

Jednym z laureatów konkursu została Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Stamma w Kościanie. Szkoła w nagrodę otrzymała 10 tysięcy złotych, dyplom oraz pamiątkową statuetkę. “Trójka” znalazła się w gronie pięciu najlepszych szkół w Wielkopolsce. Zwyciężył Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

By wziąć udział w konkursie szkoła musiała wykonać opracowanie dotyczące jej działalności. Przygotowaną monografię można przeczytać na stronie szkoły.

Zdjęcie: UM Kościana

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do Góry