Uszkodzili samochody na dożynkach w Jasieniu

Za uszkodzenie mienia odpowiedzą dwaj mieszkańcy powiatu kościańskiego, którzy w niedzielę, 20 sierpnia podczas dożynek w Jasieniu uszkodzili dwa zaparkowane samochody. Mężczyznom grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło podczas odbywającej się 20 sierpnia zabawy dożynkowej w Jasieniu. Już podczas trwania imprezy kierowcy dwóch samochodów zauważyli, że ich pojazdy zostały uszkodzone. – Straty powstałe w wyniku działania sprawców były dość znaczne. Właściciel pierwszego pojazdu wycenił wartość powstałych start na kwotę ponad 5000zł.  Straty powstałe wyniku uszkodzenia drugiego pojazdu zostały wycenione na kwotę 1200zł – informuje Radosław Nowak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Cztery dni po imprezie dożynkowej funkcjonariusze zatrzymali i przesłuchali pierwszego sprawcę przestępstwa. Dwudziestoletni mieszkaniec gminy Kościan przyznał się do uszkodzenia dwóch pojazdów. Drugiego sprawcę zatrzymano z kolei 28 sierpnia. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec gminy Czempiń. Również on usłyszał już zarzuty do których się przyznał. Mężczyźni swoje zachowanie tłumaczyli ilością wypitego alkoholu. Zadeklarowali również, że pokryją powstałe szkody.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do Góry