Close

30 czerwca 2020

Pięć osób ukaranych za brak segregacji. Pomogły kamery!

Pięć osób wyrzucających do osiedlowego śmietnika odpady, które nie powinny tam trafić zostało ukaranych mandatami. W ustaleniu pomogły kamery.

W ostatnim czasie na terenie Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zamontowano monitoring, który obejmuje swoim zasięgiem miejsca składowania odpadów. Wystarczyło kilka dni jego funkcjonowania, żeby zarejestrował działania mieszkańców Kościana niezgodne z obowiązującymi przepisami. Pięć osób zostało ukaranych za brak segregacji.

Administracja Spółdzielni zgłosiła sprawę dzielnicowemu.  Kamery monitoringu zarejestrowały kilka osób, które do pojemników na śmieci wyrzucały śmieci budowlane, odpady po przeprowadzonych remontach. Takie śmieci, podobnie jak sprzęt elektryczny, lekarstwa, itp., powinny trafić na PSZOK. Dzielnicowy ustalił i dotarł do 5 mieszkańców spółdzielni. Osoby zostały ukarane mandatami za niestosowanie się do obowiązku segregowania śmieci. Pamiętajmy, że Spółdzielnie ponoszą dodatkowe koszty za wywóz niesegregowanych odpadów. Spółdzielnia może na drodze cywilnej dochodzić zwrotu poniesionych dodatkowych kosztów od osób, które nie segregują śmieci.

W przypadku wątpliwości warto sprawdzić na internetowej stronie Związku, który obsługuje teren na którym mieszkamy, gdzie można dostarczyć odpady i w jakich terminach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.