Close

28 czerwca 2020

Wybory w czasie pandemii. Rekordowa frekwencja!

Co czwarty kościaniak poszedł do południa oddać swój głos w wyborach prezydenckich. Takiej frekwencji nie spodziewał się nikt, bo wybory odbywają się przecież w czasie pandemii.

Trwające wybory prezydenckie odbywają się w szczególnym czasie i szczególny sposób. Przez epidemię koronawirusa zastosowano specjalne środki bezpieczeństwa. Członków obwodowych komisji wyborczych wyposażono w przyłbice i maseczki, a w lokalach unosi się zapach alkoholu od częstej dezynfekcji powierzchni.

Zagrożenie wirusem nie zniechęciło jednak wyborców. Frekwencja w Kościanie jest bowiem rekordowa. Do godziny 12.00 co czwarty kościaniak oddał już swój głos. Frekwencja w mieście wyniosła 25,45%. W porównaniu z poprzednimi wyborami prezydenckimi, kiedy frekwencja na tę godzinę wyniosła 13,09% wzrost widać ogromny. Najprawdopodobniej padnie więc rekord, choć należy wziąć pod uwagę, że stan epidemii mógł wpłynąć na zachowanie wyborców.

Nieco gorzej jest w pozostałych gminach, ale też nie jest źle. W gminie Kościan frekwencja na 12.00 wyniosła 17,20%. W gminie Czempiń 18,56%, w gminie Śmigiel 18,33%. Najgorzej jest w gminie Krzywiń, gdzie odnotowano wynik 15,72%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.