Close

22 maja 2020

Urzędy wznawiają bezpośrednią obsługę!

Po dwóch miesiącach przerwy niektóre urzędy wznawiają bezpośrednią obsługę interesantów. Pod pewnymi warunkami i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Niektóre urzędy w powiecie kościańskim od poniedziałku 25 maja wznawiają bezpośrednią obsługę. Nie wszystkie, bo te, które wcześniej przyjmowały petentów nie zmieniają zbytnio zasad. Wcześniej poinformowano też o otwarciu Starostwa Powiatowego w Kościanie, o czym pisaliśmy TUTAJ. Jak sytuacja wygląda w poszczególnych gminach?

Kościan

Wznowienie obsługi bezpośredniej w Urzędzie Miejskim Kościana wiąże się ze sporymi obostrzeniami. Odbywała się będzie wyłącznie w punkcie obsługi przy wejściu do budynku przy al. Kościuszki z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Po wejściu do siedziby Urzędu konieczna dezynfekcja rąk, noszenie maseczki oraz zachowanie bezpiecznego odstępu. Wejście do urzędu bez osób towarzyszących.

Krzywiń

Tutaj przyjęto system tak zwanych „dzwonków przy drzwiach”. Polega to na tym, że osoba chcąca załatwić coś w urzędzie dzwoni dzwonkiem. Przychodzi urzędnik, pyta o co chodzi i kieruje do odpowiedniego stanowiska. W urzędzie nie może przebywać na raz więcej niż 5 osób z zewnątrz. – Przyjęliśmy taki system ze względu na specyfikę naszego urzędu. Mamy wiele małych pomieszczeń, a ten system zapewni bezpieczeństwo zarówno interesantom, jak i pracownikom – mówi Bartosz Kobus, sekretarz gminy Krzywiń.

Czempiń

Władze Czempinia radzą najpierw kontakt telefoniczny, co maksymalnie ułatwi i usprawni obsługę. – Planujemy trzy stanowiska merytorycznie przygotowane do poszczególnych spraw. Przy jednym będzie mogła znajdować się jedna osoba – wyjaśnia Konrad Malicki, burmistrz Czempinia.

Śmigiel i gmina Kościan

Tutaj akurat za wiele się nie zmieni. Obsługa w śmigielskim urzędzie odbywała się przy jego wejściu i tak pozostanie. Z kolei w gminie Kościan, tak jak do tej pory sposób załatwiania sprawy uzgadnia się telefonicznie z poszczególnymi pracownikami. Tak też pozostanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.