Close

19 maja 2020

Bezpieczne treningi z APR Kościan

Akademia Piłkarska Reissa – Kościan jako pierwszy klub w mieście i gminie wrócił do regularnych treningów. Treningi APR Kościan odbywają się zgodnie z nowymi zasadami sanitarnymi, a zajęcia cieszą się dużą popularnością.

W okresie zawieszenie treningów z uwagi na epidemię koronawirusa APR Kościan, aż do wkroczenia w życie II etapu znoszenia ograniczeń, realizował projekt „Akademia Piłkarska Online”. Obejmował on kompleksowy zestaw cotygodniowych treści dla zawodnika. To treningi online, zadania domowe, diety, artykuły, konkursy i quizy, zajęcia praktyczne. Dzięki nim dzieci nadal mogły udoskonalać warsztat piłkarski i zdobywać wiedzę oraz nowe umiejętności, nie tylko sportowe. Ponadto grupy spotykały się na wideokonferencjach z trenerami.

Od 4 maja, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Sportu, kościaniacy wrócili do treningów w systemie 6+trener z podziałem na kilkanaście małych grup. Trenowali na Orliku przy ul. Wyzwolenia oraz klubowych obiektach. Z każdym treningiem liczba dzieci wracających do regularnych zajęć wzrastała. – Kontrole jakie zaliczyliśmy w tym okresie zakończyły się pozytywną oceną. Wszystko odbywa się zgodnie z nowymi wymogami, a radość dzieci wracających na Orlik po prawie dwóch miesiącach są bezcenne. Dziękujemy za zaufanie burmistrzowi Piotrowi Ruszkiewiczowi i zastępcy Przemysławowi Korbikowi oraz MOSiR – mówi koordynator AP Reissa Kościan, Tomasz Woźniak.

Szybki powrót do treningów był bardzo ważny dla sztabu szkoleniowego klubu, gdyż APR Kościan będzie reprezentować powiat kościański w Wojewódzkim Finale Turnieju PZPN „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który odbędzie się w nowym terminie. W czerwcu po raz kolejny młodzi kościaniacy zagrają w prestiżowym Turnieju Veolia Euro Cup.

Natomiast od 18 maja klub wkroczył w III etap nowej sportowej rzeczywistości. Grupy mogą już liczyć 14 osób plus 2 trenerów na Orliku. Na większym stadionie może się pojawić cała kadra młodzików z zachowaniem bezpiecznych odległości i podziałem na strefy. Z większą liczbą trenerów. Wszystko nadal odbywa się z zachowaniem rygoru sanitarnego. Prowadzona jest specjalna dokumentacja, dezynfekcja przed i po treningu, dezynfekcja sprzętu i zachowanie bezpiecznych odległości.

Źródło, zdjęcia: Akademia Piłkarska Reissa – Kościan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.