Close

18 maja 2020

Setna rocznica urodzin Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

18 maja przypada setna rocznica urodzin papieża Jana Pawła II. By uczcić pamięć papieża Polaka władze samorządowe złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem Karola Wojtyły.

Setna rocznica urodzin Jana Pawła II obchodzona jest w Polsce uroczyście – w kościołach odprawiane są msze w intencji papieża Polaka, a przedstawiciele władz składają hołd świętemu. Nie inaczej było w Kościanie. Samorządowcy z miasta, gminy Kościan oraz powiatu złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Jana Pawła II na Placu Niezłomnych. W uroczystości udział wziął także senator Wojciech Ziemniak. Również mieszkańcy miasta, pamiętając o Karolu Wojtyle zapalają znicze w tym miejscu.

Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku. Papieżem został w 1978 roku i funkcję tę pełnił aż do śmierci. Beatyfikowany w 2011 roku, w 2014 r. kanonizowany.

Pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II w Kościanie odsłonięto 2 kwietnia 2007 roku w drugą rocznicę śmierci Papieża. Autorem rzeźby jest rzeźbiarz Wiesław Koronowski. Przewodniczącą Społecznego Komitetu Budowy Pomnika była Barbara Mizerka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.