Close

16 maja 2020

Czempińska doczeka się remontu! Wybrano wykonawcę

Ulica Czempińska w Kościanie w końcu doczeka się remontu. Miasto wybrało nowego wykonawcę tego zadania. Przebudowa będzie też znacznie tańsza.

O problemach z przebudową pisaliśmy w artykule „Miasto zerwało umowę„. Przypomnijmy tylko, że poprzedni wykonawca, oprócz wycinki kilku drzew, nie rozpoczął nawet prac. W związku z tym podjęto decyzję o odstąpieniu od umowy, a firmie naliczono karę umowną. 15 maja wybrano nową firmę, która zrealizuje to zadanie, ulica Czempińska w końcu doczeka się więc remontu.

Wybór nowego wykonawcy wyszedł miastu na dobre, ponieważ remont będzie kosztował o ponad 300 tysięcy złotych mniej, niż oferta firmy z którą zerwano umowę. Prace pochłoną nieco ponad milion złotych. – Jest to wykonawca, którego znamy. Realizował dla nas w ubiegłym roku dwa kontrakty, budowę parkingu i drogi na os. Konstytucji. Mamy więc dużą pewność, że zadanie zostanie właściwie zrealizowane – mówi Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza Kościana. Przetarg wygrała firma Dromar z Przemętu.

Jeszcze w maju zaplanowano podpisanie umowy z nowym wykonawcą, a w czerwcu rozpoczęcie prac. Roboty potrwają około 15 tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.