Close

15 maja 2020

Zakaz przedstawień z udziałem zwierząt w Kościanie!

Kościańscy radni podczas ostatniej sesji przegłosowali zakaz przedstawień i pokazów cyrkowych z udziałem zwierząt w Kościanie. Uchwała dotyczy jednak tylko terenów należących do miasta.

Uchwała wprowadzająca zakaz organizowania przedstawień i pokazów cyrkowych z udziałem zwierząt to inicjatywa radnego Patryka Piaseckiego. Jak wyjaśniał podczas sesji, przygotowana została w odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców. – Rosnąca świadomość opinii publicznej każe zadać pytanie o potrzebę, motywy oraz skutki społeczne promowania rozrywki wykraczającej daleko poza etykę i humanitarne standardy zachowań wobec zwierząt – mówił. Zaznaczył też, że chodzi to nie tylko o dobro zwierząt, ale także dobro dzieci, które te przedstawienia oglądają.

Projekt zakłada zakaz udostępniania terenów miejskich na potrzeby cyrków oraz innych przedstawień, w których wykorzystywane są zwierzęta. Wprowadza też zakaz dystrybucji biletów m.in. w szkołach, przedszkolach i innych placówkach, a także zakaz promocji tych wydarzeń. Uchwałę poparło 19 radnych. Jeden był przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

Warto jednak podkreślić, że uchwała niewiele wniesie, bo takie wydarzenia organizowano głównie na terenach prywatnych. Tak naprawdę więc będzie miała jedynie wpływ na dystrybucję biletów, bo te rzeczywiście rozdawano w szkołach.

Zobacz też:

Protest przed cyrkiem w Kościanie

W obronie zwierząt

One Comment on “Zakaz przedstawień z udziałem zwierząt w Kościanie!

Alicja
15 maja 2020 at 18:57

Gratulacje! Bardzo dobra decyzja!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.