Close

15 maja 2020

Przekroczył prędkość, nie miał pasów, uszkodził radiowóz…

Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę dostawczego fiata. Mężczyzna przekroczył prędkość, jechał bez pasów, uszkodził radiowóz. A to nie wszystko…

W czwartek, 14 maja w Jarogniewicach, policjanci próbowali zatrzymać do kontroli dostawczego fiata na poznańskich numerach rejestracyjnych. Kierujący tym pojazdem przekroczył dopuszczalną prędkość i jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo w trakcie zatrzymywania, kierowca przejechał bardzo blisko funkcjonariusza, który odskoczył w ostatniej chwili. Parkując busa uszkodził również policyjny radiowóz.

Badanie trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało 0,26 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Dalsza kontrola drogowa wykazała, że wskazania drogomierza są znacznie niższe, niż podczas badania technicznego, które pojazd przeszedł kilka miesięcy temu.

– Ustalamy w jakich okolicznościach doszło do zmiany stanu licznika. Zmiana wskazań drogomierza jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – informuje Radosław Nowak, oficer prasowy KPP w Kościanie. Z kodeksu wykroczeń 57-latek odpowie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, spowodowanie kolizji, oraz za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.