Close

1 kwietnia 2020

Nowe stawki za wywóz śmieci! Zapłacimy dwa razy więcej!

Od 1 kwietnia obowiązują nowe stawki za wywóz śmieci. Zapłacimy więc dwa razy więcej niż do tej pory. Odpady odbierze też inna firma niż do tej pory.

Nowe stawki za wywóz śmieci uchwalono już jakiś czas temu, ale obowiązują od 1 kwietnia. Mieszkańcy gmin obsługiwanych przez Związek Międzygminny CZO Selekt (Czempiń, Kościan i gmina Kościan) zapłacą teraz 27 złotych za osobę. Mieszkańcy gmin Śmigiel i Krzywiń, które należą do Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego płacą więcej już od początku roku. Stawka w tych gminach wynosi 24 złote za osobę.

Od nowego roku nie ma też możliwości niesegregowania odpadów. Wprowadzono również nową frakcję – BIO. Należy wyposażyć nieruchomość w odpowiednio opisany brązowy pojemnik na te właśnie odpady. W przypadku, gdy są one kompostowane na posesji, obowiązuje zniżka w wysokości 2 złotych od nieruchomości (dotyczy CZO Selekt). W przypadku nieprzestrzegania zasad segregacji zostanie nałożona nowa stawka, dwukrotnie większa od standardowej.

W gminach Czempiń i Kościan oraz mieście Kościan śmieci odbierze też inna niż do tej pory firma. Obowiązuje nowy harmonogram. Szczegóły dostępne są na stronie CZO Selekt, tam też można sprawdzić terminy odbioru odpadów.