Close

24 marca 2020

Ograniczenia w poruszaniu się od środy!

W związku ze stanem epidemii od środy, 25 marca, wprowadzone będą ograniczenia w poruszaniu się. Kolejnych utrudnień będzie więcej.

Po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu w Polsce kolejnych ograniczeń dotyczących zgromadzeń. Pojawią się też ograniczenia w poruszaniu się.

Najważniejsze decyzje:
  • wprowadzenie ograniczenia wszelkich zgromadzeń, spotkań i imprez. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą członkowie najbliższej rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu.
  • ograniczenie wychodzenia z domu poza sytuacjami niezbędnymi: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, lekarza, wyprowadzamy psa. 
  • ograniczenie liczby osób do 5, m.in. na mszach świętych, pogrzebach czy ślubach. Do limitu nie wlicza się kapłanów czy np. osób z zakładów pogrzebowych.
  • wprowadzenie ograniczeń dotyczących komunikacji publicznej. Dopuszczalna liczba pasażerów to miejsca siedzące podzielone przez dwa.

Nowe ograniczenia obowiązują do 11 kwietnia. W przypadku złamania ograniczeń grozi kara od mandatu po 5 tys. zł. Oceny zgodności zachowania z nowymi zasadami dokonuje Policja.

Zdjęcie, źródło: KPRM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.