Close

29 grudnia 2019

Święta były bezpieczne! Świąteczna statystyka policji.

W naszym powiecie tegoroczne święta były bezpieczne i raczej spokojne. Doszło tylko do kilku kolizji i zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców.

Tegoroczne święta były bezpieczne na drogach powiatu kościańskiego. W porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy to doszło do 13 kolizji, wypadku śmiertelnego i zatrzymano 6 nietrzeźwych kierowców, trzeba przyznać, że było spokojnie. W analogicznym okresie tego roku (od 21 do 26 grudnia), doszło do 9 kolizji i zatrzymano 3 osoby, które prowadziły na „podwójnym gazie”. Kolizje były raczej niezbyt groźne.

Zdarzenia:

21 grudnia ok. 12.30 w Kościanie na ul. Kościuszki kierująca fordem fiesta mieszkanka powiatu kościańskiego wykonała nieprawidłowy manewr cofania i doprowadziła do zderzenia z audi. Tego samego dnia ok. 13.00 na Skwerze Krimpen kierująca hondą civic, 58-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego nie zachowała należytej ostrożności i najechała na tył hondy civic.

23 grudnia ok. 20.05 w Śmiglu, na ul. Prusa kierująca oplem meriva, 32-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie zauważyła prawidłowo zaparkowanego pojazdu, w który uderzyła. Następnie uderzyła w bramę posesji.

Tego samego dnia rano w Pelikanie pijany 69-latek doprowadził do zderzenia z mitsubishi. Miał 2 promile.

24 grudnia ok. 20.50 w Bruszczewie na ul. Okrężnej kierująca bmw 38-letnia obywatelka Ukrainy nie dostosowała prędkości do warunków i uderzyła w słup.

25 grudnia, ok. 3.35 w Lubiniu, na ul. Powstańców policjanci zatrzymali do kontroli mazdę, którą prowadził 32-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Badanie wykazało 0,26 promila w wydychanym powietrzu.

Z kolei ok. 20.05 w Starych Oborzyskach, na Os. PKP funkcjonariusze zatrzymali do kontroli opla, którego prowadził 43-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,9 promila.

26 grudnia, ok. 12.40 w Kościanie, na ul. Masztalerza kierująca mercedesem, 39-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nieprawidłowo wykonała manewr omijania zaparkowanego pojazdu. W wyniku tego najechała na jego tył nissana.

Około 19.25 w Śmiglu, na ul. Kilińskiego kierujący fordem fiesta, 18-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z mazdą.

Dwie godziny później w Kościanie na Skwerze Krimpen kierujący peugeotem, 18-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego wykonywał nieprawidłowy manewr cofania. Doprowadził do zderzenia z audi.

O 23.20 w Kościanie na ul. Grodziskiej kierujący oplem insignia, 28-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki renault laguna.