Close

28 grudnia 2019

Zderzenie na ulicy Poznańskiej. Uszkodzone 3 auta [ZDJĘCIA]

Około godziny 18.30 w sobotę, 28 grudnia, miało miejsce zderzenie na ulicy Poznańskiej w Kościanie. Zderzyły się dwa auta, które uszkodziły kolejny samochód i dom.

Do zdarzenia doszło na ulicy Poznańskiej, Według wstępnych informacji z policji kierujący skodą fabia, 57-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, z niewyjaśnionych na razie przyczyn wyjeżdżając z ul. Podgórnej doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym mercedesem, kierowanym przez 44-latka, również z powiatu kościańskiego. Są to jednak wstępne informacje, różniące się od tych przedstawianych przez świadków.

Świadkowie twierdzą, że kierowca skody wyjeżdżając z zatoki parkingowej nie upewnił się, czy może bezpiecznie włączyć się do ruchu. Wjechał wprost pod mercedesa. W wyniku uderzenia skoda przemieściła się, uderzyła w zaparkowaną w pobliżu renault lagunę, a następnie w dom.

Dwie osoby, kierowcy pojazdów, trafiły do szpitala. Policja ustala okoliczności i dokładny przebieg zdarzenia. Która wersja okaże się prawdziwa dowiemy się po zakończeniu postępowania. Nie jest na razie znany stan ich zdrowia. Prawdopodobnie jednak zdarzenie zakwalifikowane będzie jako wypadek.

Zdjęcia: Karol Schmidt