Close

3 grudnia 2019

Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym Par Deblowych

W niedzielę, 1 grudnia, odbyły się Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym Par Deblowych. Wzięło w nich udział 26 drużyn.

Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym Par Deblowych rozgrywano w Racocie w dwóch kategoriach – kobiet i mężczyzn. W pierwszej z nich udział wzięły zaledwie dwie pary. Wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się para reprezentująca Turew: Katarzyna Szczerbal i Urszula Szczerbal. Miejsce drugie zajęły: Julia Bentka i Natalia Bentka reprezentujące Nowy Dębiec

Z kolei w drugiej grupie rywalizowały aż 24 drużyny, które zostały podzielone na 4 grupy. Rywalizacja w nich odbywała się systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy do rundy finałowej awansowały po dwie drużyny i rozgrywały mecze systemem pucharowym. Najlepsi okazali się Przemysław Seider i Jarosław Karlitz reprezentujący Pelikan. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Białasowi i Bartoszowi Dębskiemu z Wyskoci. Podium uzupełnili Jakub Heese i Maciej Godek z Nacławia.

Najlepsze pary turnieju  otrzymały z rąk zastępcy wójta dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Nagrody ufundowano ze środków gminy Kościan, a zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

Zdjęcia: OSiR Gminy Kościan