Close

9 listopada 2019

Świetlica wiejska w Gorzycach otwarta [ZDJĘCIA]

W piątek, 8 listopada, oficjalnie otwarta została po remoncie świetlica wiejska w Gorzycach. Obiekt dostosowano do potrzeb mieszkańców i ma tętnić życiem.

Świetlica wiejska w Gorzycach oczywiście wcześniej była. Budynek w którym się znajdowała nie należał jednak do gminy, a wymagał już remontu. Dlatego też w 2018 roku gmina Czempiń kupiła obiekt i złożyła wniosek o dofinansowanie inwestycji. Projekt znalazł się na wysokim, bo czwartym, miejscu spośród niemal 90 wszystkich złożonych wniosków. Pozyskano 323 tysiące złotych, a cały remont kosztował ponad pół miliona złotych.

W ramach prac wykonano nowe tynki, pomalowano ściany, wymieniono instalacje, okna i drzwi. Mieszkańcy zyskali nową salę, kuchnię i toalety, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy sali pojawiła się winda dla niepełnosprawnych, a także miejsca parkingowe. Teren wokół budynku uprzątnięto. To jednak nie koniec prac, bo w fundusze sołeckim na przyszły rok zabezpieczono kolejne środki na dalsze roboty.

Oficjalne otwarcie wyremontowanej świetlicy nastąpiło w piątek, 8 listopada. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz gminy i Urzędu Marszałkowskiego, mieszkańcy i wykonawcy. Przecięto symboliczną wstęgę, obiekt poświęcono. Uczestnicy uroczystości obejrzeli też wyremontowaną świetlicę, a więcej o inwestycji mogli dowiedzieć się podczas spotkania przy kawie i poczęstunku.