Close

8 listopada 2019

Wyniki głosowania na budżet obywatelski w Czempiniu!

Ogłoszono wyniki głosowania na budżet obywatelski w Czempiniu. Mieszkańcy zadecydowali, które projekty otrzymają wsparcie!

Zakończyło się głosowanie na budżet obywatelski w Czempiniu. Znamy już wyniki oraz projekty, które zostaną w przyszłym roku zrealizowano. Przypomnijmy, że pozytywną weryfikację przeszło sześć projektów dużych i trzy małe, ze zgłoszonych dwunastu propozycji. Do podziału było 60 tysięcy złotych (48 tys. na duży i 12 tys. na mały). Głosowanie trwało od 27 października, do 5 listopada. Wyniki głosowania na budżet obywatelski:

Projekty duże:

  1. Zwycięstwo – 916 głosów – Modernizacja budynku klubowego na 100-lecie klubu Helios Czempiń. Wnętrze budynku klubu Helios Czempiń nie było odnawiane przez 25 lat. W obecnym stanie hol główny budynku odstrasza zamiast zachęcać. Pomieszczenie wymaga wymiany podłogi, modernizacji ścian działowych, wymiany drzwi wewnętrznych, podwieszenia sufitu, szpachlowania i malowania ścian oraz sufitu, wymiany oświetlenia. Celem jest, aby siedziba blisko 100-letniego klubu CKS Helios Czempiń była jego wizytówką i zachęcała młodych sportowców do aktywnego spędzania czasu na miejskim stadionie.
  2. 864 głosy – prace wykończeniowe w budynku nowo powstającej Świetlicy Wiejskiej w Piechaninie
  3. 821 głosów – Gdy ocieplimy szybko skończymy – kontynuacja budowy remizy OSP Srocko Wielkie
  4. 565 głosów – Poprawa bezpieczeństwa strażaków, którzy zabezpieczają wszystkich mieszkańców gminy – zakup pralki przemysłowej z zestawem pomp oraz szafy do suszenia mundurów
  5. 146 głosów – Wykonanie nawierzchni z kostki brukowej Placu gier i zabaw osiedla nr 4.
  6. 77 głosów – Budowa chodnika od ul. Borówko Stare do ul. Kasztanowej wzdłuż ul. Chłapowskiego

Projekty małe:

  1. Zwycięstwo – 1072 głosy – TOR Przeszkód CTiF dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Czempiń. Projekt dotyczy zakupu sprzętu, który będzie użytkowany podczas szkoleń i ćwiczeń. To min. numery startowe, noszak do węży, łącznik startowy, rów wodny, płotek drewniany, ściana, tunel, kładka, węże strażackie itp. Tor będzie magazynowany w strażnicy OSP Gorzyce i nieodpłatnie wypożyczany wszystkim jednostkom OSP z terenu gminy Czempiń.
  2. 979 głosów – Tworzenie miejsc rekreacyjnych i utrzymanie czystości w szlakach pieszo-rowerowych
  3. 435 głosów – Nowe wyposażenie placu zabaw na osiedlu nr 4