Close

6 października 2019

Trzecie z rzędu zwycięstwo Obry [ZDJĘCIA]

W sobotę KS Obra 1912 Kościan podejmowała u siebie Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Było to kolejne zwycięstwo Obry, sytuacja kościaniaków nie jest już więc tak zła, jak jeszcze niedawno.

Trzecie z rzędu zwycięstwo Obry Kościan nie pozwoliło tym razem awansować drużynie, która nadal zajmuje 12 miejsce w tabeli IV ligi. Mecz pokazał jednak potencjał kościaniaków.

Pierwsze kilkanaście minut spotkania to wyrównana gra obu zespołów. Mecz toczył się głównie w środkowej części boiska. Wydawało się też, że to goście są częściej przy piłce. Pierwsze ciekawsze akcje rozpoczeły się po kwadransie gry. Wtedy to okazję miał Tomasz Marcinkowski, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Ostrovii. Chwilę później drugą okazję miał znów Marcinkowski, jednak trafił w boczną siatkę bramki. Okazji było jeszcze kilka, jednak wszystkie nieskuteczne. W końcu ładną akcję zbudowali przeciwnicy. Po podaniu blisko bramki z jednej strony boiska na drugą, piłka minęła golkipera Obry, Jędrzeja Dorynka, i wpadła wprost pod nogi Marka Szymanowskiego, który umieścił ją w siatce. Chwilę przed gwizdkiem na przerwę przyszła jednak odpowiedź Mansura Maigari, który po ładnej, solowej akcji pokonał bramkarza Ostrovii.

Mocne uderzenie przyszło zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy. W polu karnym przeciwnika sfaulowany został Marcinkowski. Rzut karny na bramkę zamienił Krzysztof Marchewka. W 76 minucie spotkania w środku boiska piłkę otrzymał Marcinkowski, który szybką akcją również umieścił piłkę w bramce gości z Ostrowa. Tym samym ustalił wynik meczu na 3:1. Pod koniec “przycisnąć” próbowali jeszcze piłkarze Ostrovii, jednak bezskutecznie.