Close

4 października 2019

I Gminne Zawody w Bule w Starym Bojanowie

W niedzielę w Starym Bojanowie odbyły się I Gminne Indywidualne Zawody w Bule Dla Dzieci i Dorosłych. Wystartowało 30 zawodników.

Zawody w Bule odbyły się w niedzielę, 29 września na boisku w Starym Bojanowie. Organizatorem głównym był przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla, Wiesław Kasperski i Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu. Imprezę współorganizowała była Rada Sołecka wsi Stare Bojanowo oraz klub sportowy LUKS Stare Bojanowo.

Do gry przystąpiło niemal 30 zawodników, w tym 4 dzieci. Mimo niezbyt sprzyjającej aury wszyscy miło spędzili czas na świeży powietrzu, a sportowa rywalizacja dostarczyła wielu pozytywnych emocji. Warto zaznaczyć, że niektóre pojedynki były niezwykle zacięte i każdy, niezależnie od posiadanych umiejętności, chciał wypaść jak najlepiej. Zawodnicy walczyli o każdy punkt. Ostatecznie do finału w kategorii osób dorosłych awansowały 4 osoby. Wygrał Kamil Lurc, na drugim miejscu uplasował się Krystian Halasz, a trzeci był Jacek Bajsztok. Wśród dzieci zwyciężył Miłosz Lurc, wygrywając rywalizację z Pawłem Chwaliszewskim i Tymoteuszem Hamrolem. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.

Źródło, zdjęcia: OKFIR Śmigiel