Close

18 września 2019

10 listopada XV Kościański Półmaraton!

Już za półtora miesiąca, bo 10 listopada, odbędzie się jubileuszowy, XV Kościański Półmaraton. Impreza tradycyjnie połączona z Biegiem Coccodrillo i zawodami dla dzieci!

Kościański półmaraton odbędzie się w niedzielę, 10 listopada. Dzień przed nim zaplanowano Święto Biegania z Coccodrillo dla dzieci. Najpierw wystartują najmłodsi, czyli dzieci w wieku przedszkolnym, a po nich poszczególne roczniki uczniów szkół podstawowych.

Półmaraton wystartuje w niedzielne południe. Razem z półmaratonem wystartuje Bieg Coccodrillo, którego uczestnicy pobiegną na dystansie około 6,5 km. Zapisy do biegów już trwają, można zgłosić się TUTAJ. Przewidziano dwie tury zapisów. Pierwsza trwa do 30 września, druga do 13 października. Zapisując się w pierwszym terminie uczestnicy otrzymają koszulki, kołnierze i czapki do biegania, a także torby z różnymi drobiazgami. Każdy otrzyma też na mecie pamiątkowy medal. Nie zmienia się opłata startowa, która wynosi 60 zł. Dla mieszkańców powiatu kościańskiego, a także mężczyzn powyżej 65 roku życia i kobiet powyżej 60 roku życia przewidziano zniżkę. Dla tych grup opłata wynosi 40 zł.

Na tym samym poziomie pozostają też nagrody, z jedną różnicą. Firma Magik przygotowała premie dla najlepszych biegaczy z Polski, a otrzymają ją trzy kobiety i trzech mężczyzn. Będzie to odpowiednio 1000 zł, 600 zł i 300 zł. Przewidziano też premię lotną, zlokalizowaną koło domu patrona biegu, Henryka Florkowskiego. Będzie ona możliwa do zdobycia na około 4,5 km od startu, na ul. Maya.

Trasa biegu będzie taka sama jak przed rokiem. Jest atestowana, a Kościański Półmaraton zaliczany jest do Korony Półmaratonów Wielkopolski. Jest też ostatnim w roku półmaratonem z cyklu Grand Prix. Organizatorzy nie wprowadzają nowej trasy, na którą również mają atest, a to z powodu sporych utrudnień w mieście. Być może, gdy zakończą się remonty, uda się ją wprowadzić. Poniżej mapka trasy biegu:

Zobacz też:

Tak wyglądać będzie medal. W tle projekt koszulki