Close

13 września 2019

Powstaje akademia piłkarska Obry Kościan i UKS Czwórki!

W Kościanie powstaje nowa akademia piłkarska Obry. Stworzona zostanie połączenia klubów Obra 1912 Kościan i UKS Czwórka. Teraz zawodnicy będą mogli szkolić się „od przedszkola do seniora” w jednym systemie.

Pomysłodawcą połączenia akademii Obry i Czwórki był Waldemar Wojtkowiak, który podczas spotkania organizacyjnego wyjaśnił, w jaki sposób nowa akademia będzie działać. – Do tej pory młodsze roczniki trenowały w „Czwórce”. Po osiągnięciu odpowiedniego wieku, jeśli zawodnicy chcieli, przechodzili do Obry. Współpracowaliśmy więc wcześniej, ale brakowało troszkę ciągłości – mówił. Dlatego też, by tę ciągłość szkolenia zapewnić, ale też poprawić jakość szkolenia, podjęto decyzję o połączeniu. Powstanie więc jedna akademia piłkarska Obry Kościan.

Dzieci rozpoczynając grę w wieku 5, 6 lat będą mogły trenować w jednym systemie aż do wieku seniorskiego. Połączenie pozwoli też na polepszenie warunków treningów i niezbędnej infrastruktury. – To jest dziś nasza największa bolączka. Nie ma wielu miejsc do trenowania – podkreślił Wojtkowiak. Dzięki połączeniu akademia będzie miała większe możliwości pozyskiwania sponsorów, a także współpracy z władzami. Lepiej wyszkoleni mają być też trenerzy.

Podczas zebrania organizacyjnego obecny był też zastępca burmistrza, Przemysław Korbik i to głównie do niego kierowano pytania. Przede wszystkim o plany rozwoju infrastruktury, ale też finansowania klubu. Korbik wyjaśnił, że są plany modernizacji boiska zapasowego, przy szkole nr 1, ale będzie ono gotowe najprawdopodobniej jesienią przyszłego roku. Dał też do zrozumienia, że poziom finansowania piłki nożnej przez miasto się nie zmieni.

Akademia oficjalnie ruszy od nowego roku, ale tak naprawdę już trwa intensywna współpraca. O wszelkich nowościach rodzice zawodników będą mogli się dowiadywać z przygotowywanej strony internetowej akademii. Podczas spotkania podziękowano też sponsorom, dzięki którym akademia może działać. Dzięki nim udało się ostatnio zakupić nowe stroje dla zawodników.