Close

12 września 2019

Gmina Kościan zdobyła statuetkę „Modernizacja roku 2018”

Gmina Kościan zdobyła statuetkę „Modernizacja roku 2018”. W kategorii „Małe jest piękne” wyróżniono świetlicę wiejską w Wyskoci.

Gmina Kościan zdobyła statuetkę „Modernizacja Roku 2018” za zrealizowane w ubiegłym roku zadanie. Była to „Termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Wyskoci wraz z montażem OZE”. Budowana od wielu lat świetlica została wyróżniona w kategorii „Małe jest piękne”.

Samorząd gminny zdecydował się na przebudowę świetlicy w Wyskoci wraz z termomodernizacją i montażem odnawialnego źródła energii w postaci pompy ciepła z rekuperacją. Umożliwia to pełne i komfortowe wykorzystanie pomieszczeń budynku. Świetlica wraz z zapleczem kuchennym służy teraz mieszkańcom sołectwa i gminy Kościan. Daje także możliwość wynajmu pomieszczeń na różne spotkania, imprezy okolicznościowe i konferencje.

Inwestycja kosztowała 1,3 mln. zł. Na wyposażenie świetlicy i kuchni po modernizacji mieszkańcy Wyskoci przeznaczyli z funduszu sołeckiego kwotę 14.000 zł.

Gala wręczenia statuetek odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Trafiły one na ręce, wójta gminy Kościan, projektantki Izabeli Wrześniewskiej i prezesa przedsiębiorstwa wykonującego prace.