Close

11 września 2019

Zawody karpiowe o puchar przewodniczącego [ZDJĘCIA]

Na łowisku w Sączkowie odbyły się trzecie już drużynowe zawody karpiowe o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Kościana. Wzięło w nich udział 19 drużyn.

Zawody karpiowe po raz drugi zorganizował Kościański Klub Karpiowy PrideofCarp. Przy jesiennej pogodzie wzięło w nich udział 19 dwuosobowych drużyn, a rywalizacja trwała aż 48 godzin. Łupem zawodników były karpie, których złowiono ponad 150 kg ryb.

Pierwszą rybę zawodów złowiono po 4 godzinach od rozpoczęcia przez Piotra Bartkowiaka. W trakcie trwania zawodów kilku zawodników mogło pochwalić się swoimi „życiówkami”, ale największą rybę zawodów złowił Kamil Gidaszewski. Był to karp o wadze 18,21 kg. Za te indywidualne osiągnięcia otrzymali pamiątkowe statuetki, które zostały ufundowane przez Wójta Gminy Kościan, Andrzeja Przybyłę.

I miejsce przypadło Wojciechowi i Jakubowi Kaczmarkom, którzy osiągnęli wynik 26,1 kg. Na drugim miejscu uplasowali się Marcin i Maciej Mateccy (22,16 kg). Trzecie miejsce zajęła drużyna Maciej Mikołajczak i Marcin Wasilewski (18,381 kg).

Najmłodszymi zawodnikami byli Antoni Przybyła oraz Jakub Kaczmarek, a pamiątkową statuetkę dla jedynej kobiety odebrała Sylwia Bartkowiak. Zawodnicy z rąk przewodniczącego Rady Miejskiem Kościana, Macieja Zielonki, wiceburmistrza Przemysława Korbika oraz właścicieli sklepu zoologiczno-wędkarskiego BENGAL z Kościana, odebrali pamiątkowe medale, statuetki oraz nagrody. – Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom zawodów za udział oraz rywalizację fair play. Także Maciejowi Zielonce za objęcie patronatu nad zawodami oraz naszym sponsorom, za pomoc przy organizacji – podsumowują organizatorzy.

Zdjęcia: Kościański Klub Karpiowy