Close

11 września 2019

Święto powiatu kościańskiego – program wydarzeń

W najbliższą sobotę odbędzie się „Święto powiatu kościańskiego”. Wystąpią m.in. zespoły Ogień i Afromental. Przedstawiamy program wydarzeń.

Już w najbliższą sobotę, 14 września 2019 r., odbędzie się wielkie święto powiatu kościańskiego – jubileusz 100 lat polskiej administracji powiatowej oraz 20 lat współczesnego Powiatu Kościańskiego.

Wspólne świętowanie tych jubileuszy rozpocznie się o godz. 16:15 na placu przy basenie MOSiR w Kościanie od słodkiego poczęstunku. Później na scenie pojawią się kolejno:

  • 16.30 – Kraków Street Band,
  • 18.00 – Agata Karczewska,
  • 19.30 – Ogień
  • oraz gwiazda wieczoru (godzina 21.00): AFROMENTAL

Poza atrakcjami muzycznymi dużo ciekawych rzeczy będzie działo się także poza sceną. Dla najmłodszych przygotowane zostaną dwie strefy zabaw. Miasteczko z dmuchańcami i zjeżdżalniami oraz kącik, w którym będą mogły wykazać się kreatywnością, malując i rysując.

Nieco starsi będą mogli przekonać się do tego, że zapięte pasy bezpieczeństwa w samochodzie naprawdę potrafią ratować życie. A wszystko to będzie możliwe do sprawdzenia w symulatorze dachowania i symulatorze zderzeń. Poza tym możliwe będzie także przetestowanie alkogogli.

W strefie bezpieczeństwa swoje stoiska będzie miała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie oraz Komenda Powiatowa Policji w Kościanie. Na imprezie przygotowany zostanie również kącik ekologiczny, gdzie o segregowaniu odpadów opowiadać będą przedstawiciele firmy Selekt.

Na zakończenie urodzin zaplanowano specjalny pokaz laserowy przygotowany na tę okazję przez studio Visual Sensation. Takiego pokazu w Kościanie jeszcze nie było. Widowisko odbywać będzie się w całkowitej ciemności, dlatego na jego czas na całym placu wyłączone zostanie oświetlenie.

Dzięki uprzejmości właścicieli działek przy ulicy Nacławskiej możliwe będzie parkowanie samochodów w pobliżu miejsca imprezy. Jednocześnie zachęcamy mieszkańców Kościana do spaceru i pozostawienia samochodów przy domach.

Impreza będzie miała charakter imprezy masowej, dlatego przy wejściu na jej teren ochrona dokonywać będzie kontroli wnoszonych toreb i plecaków. Regulamin imprezy zabrania wnoszenia niebezpiecznych przedmiotów, szklanych butelek oraz alkoholu. Wstęp na imprezę jest wolny. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Dzień wcześniej, o 16.00 w Kościańskim Ośrodku Kultury, odbędzie się uroczysta sesja, na której Rada Powiatu podejmie okolicznościową uchwałę.