Close

20 sierpnia 2019

Wybory parlamentarne 2019. Bąkowski, Kobus, Mocek, Słowińska i Ziemniak na listach!

Poznaliśmy kandydatów PiS oraz Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu i Senatu. Tylko na listach tych dwóch partii znalazło się 4 kandydatów z powiatu kościańskiego. A to nie koniec. Wybory parlamentarne 2019 zapowiadają się więc ciekawie.

Wybory parlamentarne 2019 odbędą się 13 października. Jako pierwsza listy z kandydatami ogłosiła partia Prawo i Sprawiedliwość. W naszym okręgu (nr 36 Kalisz) na jej liście do Sejmu znalazła się Dorota Słowińska, dyrektor szkoły w Jerce, na pozycji nr 18. Startuje także Marek Bąkowski z Krzywinia na miejscu 23. Jedynką jest tutaj Jan Dziedziczak.

Z kolei do Senatu wystartuje z PiS Adam Kośmider z Leszna, który nieznacznie przegrał 4 lata temu z Marianem Poślednikiem. Tym razem Kośmider zmierzy się jednak z Wojciechem Ziemniakiem, który będzie kandydował do Senatu z list Koalicji Obywatelskiej.

Koalicja Obywatelska wystawia z naszego powiatu Zuzannę Mocek (na razie pozycja nr 23). Startować miał także Sławomir Kaczmarek, ubiegłoroczny kandydat na burmistrza Kościana, jednak propozycję odrzucił. Jedynką jest tutaj Mariusz Witczak.

To jednak nie koniec, bo swoich kandydatów nie ogłosiły jeszcze pozostałe partie. Wiadomo jednak, że z list PSL wystartuje Bartosz Kobus, były zastępca burmistrza Krzywinia, a aktualnie sekretarz gminy.