Close

20 sierpnia 2019

KOK prawie gotowy. Rozbudowa ośrodka kultury na finiszu!

Kończą się prace związane z rozbudową Kościańskiego Ośrodka Kultury. Nowy budynek KOK jest już praktycznie gotowy, a do zakończenia prac potrzebne są tylko formalności.

Jak wyjaśnia dyrektor Kościańskiego Ośrodka Kultury, Janusz Dodot, najprawdopodobniej we wrześniu nowy budynek zostanie oddany do użytku. – Jesteśmy już na finiszu. Potrzebne są tylko pozwolenia, które, mam nadzieję, uda się załatwić do końca sierpnia – mówi. Oznacza to, że już za kilka tygodni będziemy mogli podziwiać rozbudowany KOK. Otwarty zostanie także parking, który mimo, że gotowy, to jednak cały czas musi pozostawać zamknięty. Natomiast nadal trwają prace związane z rewitalizacją parku przy KOK oraz Placu Wolności. Te zakończą się najprawdopodobniej na przełomie listopada i grudnia.

W ramach rozbudowy powstał nowy budynek, w którym przygotowano sale tematyczne na potrzeby różnego rodzaju zajęć. Oprócz tego powstała sala w układzie amfiteatralnym. KOK zyskał też windę oraz patio, a także miejsce na kawiarenkę. Inwestycja kosztowała około 7 milionów złotych. Ponad 4 miliony pochodzi z dofinansowania z WRPO.