Close

19 sierpnia 2019

W najbliższy weekend Festiwal Baśni w Kościanie!

W najbliższy weekend, 24 i 25 sierpnia, w Kościańskim Ośrodku Kultury odbywać się będzie Festiwal Baśni. Zaplanowano cztery przedstawienia dla dzieci.

Festiwal Baśni rozpocznie się w sobotę, 24 sierpnia, o godzinie 16.00. Przed widzami wystąpi Teatr Władca Lalek ze Słupska, który zaprezentuje spektakl „Cudze chwalicie…”. Po tym przedstawieniu, o 17.30, Teatr Wierzbak Plus z Poznania zaprezentuje historię o Smoku Wawelskim.

W niedzielę o 15.00 Teatr Blum z Poznania wystąpi z muzycznym widowiskiem „Śpiewanki”. – Aktorzy razem z dziećmi wyruszą w krainę dźwięków – mówi dyrektor KOK, Janusz Dodot. – Przedstawienie zwieńczy „wielki koncert” z udziałem widzów – dodaje. O 16.30 Teatr Nemno z Rzeszowa zaprezentuje historię „Trzy Świnki”. To ostatnie przedstawienie skierowane jest do dzieci od 3 roku życia.

W tym roku, z uwagi na słabnące zainteresowanie i wyczerpanie się formuły, nie odbędą się konkurs i parada przebierańców. Szkoda, bo był to element, który zawsze wnosił wiele kolorytu do festiwalu.