Close

16 sierpnia 2019

Kolarskie mistrzostwa Polski w Krzywiniu [ZDJĘCIA]

W czwartek w Krzywiniu rozegrano drużynowe, kolarskie Mistrzostwa Polski Solid Team Race w kategoriach Masters oraz Amatorów. Wzięło w nich udział 50 drużyn z całej Polski.

Kolarskie Mistrzostwa Polski odbywały się na trzech, 15-kilometrowych pętlach. Trasa biegła od Krzywinia, poprzez Żelazno, Wieszkowo i Lubiń, z powrotem do Krzywinia. Drużyny startowały w kilkuminutowych odstępach czasowych i składały się przeważnie z 5 zawodników. Liczył się czas trzeciej osoby z ekipy na mecie.

W kategorii amatorów najszybsza była ekipa ze Strefasportu.pl MW Invest. Jechali w składzie Adam Adamkiewicz, Dariusz Łubiak, Damian Miela, Tomasz Sorbian i Paweł Wasiński. Pokonanie 45-kilometrowego dystansu zajęło im godzinę i 32 sekundy, co dało średnią prędkość 44,6 km/h. Wśród amatorek najszybsze były panie z Jamajka Cycling Team (1:12:04) w składzie Ewa Bańkowska, Anna Madej, Malwina Pilarska, Mariola Posmyk i Anna Rząsowska.

W kategorii Masters I najlepszy czas uzyskała drużyna JAFI Sport Bike Team. Piotr Klin, Michał Kostuch, Kamil Mieszczak, Mirosław Wójciak i Rafał Wrożyna uzyskali czas 57 minut i 42 sekundy. Dało to średnią prędkość 46,79 km/h. W kategorii Masters II najszybsza była drużyna Dadelo,pl, a w Masters III Merx Team Wągrowiec.