Close

14 sierpnia 2019

Plenerowe Kino Letnie z muzyką na żywo!

Niezwykle ciekawie zapowiada się Plenerowe Kino Letnie, które odbędzie się w piątek. Niemy film urozmaicony zostanie muzyką na żywo!

W piątek, na 19.30 na Wałach Żegockiego zaplanowano Plenerowe Kino Letnie. Prezentowanym filmem będzie “Dziewczynka z zapałkami” z 1928 roku. To piękna metaforyczna, symboliczna opowieść oparta na słynnej baśni Andersena. Pisarz, który sam wywodził się z niezwykle biednej rodziny, w swojej twórczości bardzo często nawiązywał do wątku biedy i smutnego życia. Reżyser filmu to Jean Renoir, zdobywca Oskara, wielokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych. Odtwórczyni tytułowej roli to Catherine Hessling. Film jest niemy, ale urozmaicony zostanie jednak muzyką na żywo. To największa atrakcja tego pokazu.

Podczas projekcji zagra Waldemar Rychły (Kwartet Jorgi) z Joanną Zielecką (flety) oraz Martyną Susek (altówka). Muzykę do filmu oparto na motywach skandynawskich. To koncert folkowy, łączący chłód północy z delikatnym ciepłem rozpalonej zapałki, tradycyjną muzykę z jazzową improwizacją i z energią akustycznego rockowego grania. Muzykę skomponował, opracował i przygotował Waldemar Rychły.

To jednak nie wszystko. Po “Dziewczynce z zapałkami” odbędzie się projekcja filmu “Sportowiec mimo woli, czyli romans w Zakopanem”. To polska komedia z 1939 roku, a w roli głównej wystąpił Adolf Dymsza.

Początek pokazów o 19.30 w piątek, 16 sierpnia, na Wałach Żegockiego, a w razie niepogody projekcja w Kościańskim Ośrodku Kultury. Wstęp bezpłatny.