Close

20 lipca 2019

Zawody pływackie w Cichowie [ZDJĘCIA]

W sobotę odbyły się zawody pływackie w Cichowie. Rywalizowano w Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym, a także w rywalizacji amatorskiej.

W sumie w rywalizacji uczestniczyło niemal 100 osób. Najpierw odbyły się Amatorskie Zawody Pływackie w Cichowie, w których udział wzięło 35 osób. Start odbywał się w wodzie przy plaży głównej, a do pokonania uczestnicy mieli około 1500 metrów. Najszybciej dystans ten pokonał Paweł Radziński reprezentujący MKP Szczecin. Zajęło mu to 20 minut i 15 sekund. Z kolei wśród kobiet zwyciężyła Izabela Babica z Rokietnicy, której zajęło to 22 minuty i 45 sekund. – Woda troszkę zimna, ale po 500 metrach jest już ciepło. W tym roku postanowiłam wziąć udział we wszystkich zawodach z cyklu Grand Prix Wielkopolski. Dowiedziałam się, że można wystartować i na 1500 metrów i na 3 kilometry, więc postanowiłam spróbować swoich sił w obu – opowiada.

W końcu przyszedł czas na Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym. Tutaj wystartowało 65 osób, ale część z nich uczestniczyła także w rywalizacji amatorskiej. Najszybszy, po raz trzeci w Cichowie, okazał się Jan Urbaniak, poznaniak reprezentujący MUKP Warszawianka Warszawa, z czasem 32 minut i 54 sekund. – Woda trochę zimna, ale lubię tu przyjeżdżać. Nie trzeba było się dziś przemęczać, chociaż czas można by było jeszcze wyśrubować – podkreśla. Kilka sekund po nim na mecie zameldowała się Joanna Cieślak, reprezentująca KS Warta Poznań. Trzeci linię mety przekroczył zwycięzca dystansu krótkiego, Paweł Radziński.

Na zawodach obecna też była ubiegłoroczna zwyciężczyni, Hanna Bakuniak ze Szczecina. – W ubiegłym roku traktowałam zawody jako treningowe. Przygotowywałam się do przepłynięcia Kanału Catalina w sierpniu ubiegłego roku. Kanał przepłynięty, 34 kilometry w linii prostej, w 10 godzin i 15 minut – mówi. Jak opowiada, woda miała od 23 stopni na początku, do 19 w późniejszym etapie. Potrzebne więc było podnoszenie temperatury ciała, co wcale w takich warunkach nie było łatwe. Wyzwanie jednak zostało zaliczone, a osiągnięcie można porównać ze zdobyciem jednego z górskich ośmiotysięczników. Hanna Bakuniak ma już za sobą też inne sukcesy, bo jest m.in. rekordzistką świata w zimowym pływaniu.

Zobacz też: Zawody Pływackie w Cichowie 2018