Close

20 lipca 2019

Powstaje Akademia Piłkarska Obry Kościan!

Powstaje Akademia Piłkarska Obry Kościan. Rozmowy na ten temat powadzone były już od bardzo dawna jednak zawsze brakowało ostatniego słowa.

W marcu nowy zarząd Klubu Piłkarskiego Obra 1912 Kościan jako główny cel postawił sobie poprawę jakości szkolenia młodzieży oraz oparcie drużyny seniorów w jeszcze większym stopniu o swoich wychowanków. Pierwsze zadanie, jakie postawił sobie nowy Zarząd było połączenie UKS Czwórka oraz Obry w jedną akademię. Dotychczas młodych adeptów piłki nożnej szkolono w UKS-ie i wraz z osiągnięciem wieku młodzika przechodzili do Obry Kościan. Wzorowa współpraca pomiędzy obiema klubami dała podwaliny pod całkowicie nowy projekt o nazwie Akademia Piłkarska Obry Kościan.

Współpraca pomiędzy UKS-em a Obrą rozpocznie się już od sierpnia, a oficjalnie przejście młodych zawodników nastąpi na przełomie roku 2019/20. Spowodowane jest to wymogami formalnymi oraz umowami dotacyjnymi, które oba kluby posiadają. Zarówno Obra Kościan jak i UKS Czwórka do końca roku muszą rozliczyć się z dotacji miejskiej. Dlatego też oficjalne przejście młodych graczy możliwe jest wraz z końcem roku. Zarząd Obry wystosował zapytanie do Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu czy przejęcie drużyn młodzieżowych UKS-u będzie możliwe w styczniu. Z wstępnych odpowiedzi udzielonych przez organizatora rozgrywek w naszym regionie nie będzie to dużym problemem. Koordynatorem grup młodzieżowych będzie Waldemar Wojtkowiak, który jest bardzo doświadczonym szkoleniowcem i z młodzieżą pracuje ponad dwadzieścia lat.