Close

18 lipca 2019

Escape room w Parku Miejskim w Kościanie [ZDJĘCIA]

12 drużyn wzięło udział w grze terenowej zorganizowanej przez kościańskie muzeum wraz z wodociągami. Escape room w Parku Miejskim w Kościanie okazał się niezwykle ciekawą przygodą.

Escape room w parku zorganizowano po raz pierwszy, ale od razu gra cieszyła się sporym zainteresowaniem. Początkowo początek planowano na godzinę 10.00, a miało wziąć udział 9 drużyn. Zgłoszeń było jednak bardzo dużo. Organizatorzy postanowili więc rozpocząć wcześniej i dopuścić 12 ekip. – Niestety i tak musieliśmy odmówić 5 czy 6 grupom. Jeśli jednak gra się sprawdzi, to myślę, że zorganizujemy jeszcze jedną w te wakacje – mówi Dariusz Kram, dyrektor muzeum.

Drużyny musiały zmierzyć się z sześcioma zadaniami przygotowanymi przez Muzeum Regionalne w Kościanie i Wodociągi Kościańskie. Trzy misje odbywały się w namiotach, escape roomach, w okolicy startu, a trzy kolejne na terenie Parku Miejskiego w Kościanie. By rozwiązać zagadki uczestnicy musieli posługiwać się kompasem, mapami, nawigacją GPS, wykrywaczem metali i oczywiście wiedzą oraz logiką. Na zrealizowanie misji mieli 1,5 godziny. – Najtrudniejsze było chyba zadanie z kompasem. Średnio nam to szło, ale w końcu się udało. To było naprawdę fajne doświadczenie – mówią Ulka, Asia i Maria z jednej z drużyn.