Close

17 lipca 2019

Zakończył się XV Rajd Rowerowy PZK [ZDJĘCIA]

We wtorek zakończył się XV Rajd Rowerowy po powiecie kościańskim organizowany przez Porozumienie Ziemia Kościańska. 50 uczestników przez 9 dni przejechało 424 kilometry.

XV Rajd Rowerowy trwał 9 dni, z czego 7 uczestnicy spędzili zwiedzając okolicę na rowerach. Wzięło w nim udział 50 uczniów z całego powiatu kościańskiego, po 10 z każdej z gmin. Bazę wypadową zorganizowano tradycyjnie w szkole w Starych Oborzyskach. Stamtąd codziennie młodzież wyruszała zwiedzać kościańskie ziemie. Z kolei 2 dni spędzili odpoczywając i zwiedzając inne miejsca.

Wtorek był ostatnim dniem rajdu i okazją do podsumowania rajdu, w którym oprócz młodzieży i organizatorów udział wzięły rodziny uczestników. Podczas oficjalnego zakończenia, starosta kościański i prezes PZK, Henryk Bartoszewski, podziękował uczestnikom i wręczył im dyplomy oraz drobne upominki. Podziękowania otrzymali też sponsorzy i osoby, dzięki którym rajd w ogóle mógł się odbyć. Z kolei uczestnicy przygotowali dla zebranych występy muzyczno-artystyczne, przeważnie nawiązujące do wydarzeń z rajdu. Na koniec, by upamiętnić jubileuszowy rajd przy szkole w Starych Oborzyskach zasadzono drzewo. Jest to platan, który młodzież podziwiała zwiedzając Kopaszewo i Stary Gołębin.

Na koniec przyszedł czas na ostatnie wspólnie spędzone chwile przy grillu i opowieści o przygodach przeżytych podczas rajdu.

Zobacz też: Start Rajdu Rowerowego