Close

9 lipca 2019

Wieczór Francuski i zagraniczni goście w Śmiglu [ZDJĘCIA]

W sobotę w Śmiglu odbył się “Wieczór Francuski”. Imprezę przygotowano specjalnie z okazji wizyty zagranicznych delegacji z zaprzyjaźnionych miejscowości.

W ubiegłym tygodniu do Śmigla zawitały delegacje z zaprzyjaźnionych zagranicznych miejscowości. Dla gości z francuskiego Neufchâteau, węgierskiego Balatonfűzfő i czeskich Kamenic nad Lipou przygotowano m.in. Wieczór Francuski. Podczas niego na scenie zaprezentował się francuski chór, który zaprezentował utwory z różnych regionów Francji. Wystąpili także śmigielscy wykonawcy. Po wieczorze odbyło się uroczyste złożenie podziękowań dla wszystkich delegacji. Przedstawiciele z Francji przekazali też na ręce burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak okolicznościowy wiatrak. Ma on symbolizować współpracę polsko-francuską i dołączy do akcji “By legenda stała się faktem, zbierzmy 99 wiatraków…”.

Oprócz tego goście zwiedzili Śmigiel, zamek w Rydzynie, wzięli udział w Turnieju Wsi, skorzystali z kolejki wąskotorowej. Uczyli się też lepić garnki. – Dwa lata temu nasza delegacja gościła we Francji. Tam zaprezentowała swoje muzyczne i kulinarne talenty. Wpadliśmy więc na pomysł, by zorganizować w tym roku “Wieczór Francuski”, a za rok węgierski, później czeski, lub odwrotnie – wyjaśnia Małgorzata Adamczak, burmistrz Śmigla. Niedługo delegacja ze Śmigla zagości najprawdopodobniej w Balatonfűzfő, gdzie weźmie udział m.in. w konkursie kulinarnym.

Zdjęcia: Piotr Pewiński, Urząd Gminy Śmigiel