Close

8 lipca 2019

Turniej Wsi w Żegrówku [ZDJĘCIA]

Już po raz dziewiętnasty w gminie Śmigiel zorganizowano Turniej Wsi. W tym roku odbył się w Żegrówku, a wzięło w nim udział 18 reprezentacji.

Tegoroczny Turniej Wsi cieszył się sporym zainteresowaniem. Swoje drużyny wystawiło aż 18 wsi. Zawodnicy musieli zmierzyć się z sześcioma konkurencjami, które wymagały głównie zręczności i celności. Najlepsze okazało się sołectwo Stare Bojanowo, które wygrało ze sporą przewagą punktową. Drugie miejsce zajęło sołectwo Spławie, a trzecie Bronikowo. W turnieju udział brały też: Nietążkowo, Jezierzyce, Karśnice, Czacz, Bielawy, Żegrowo, Bruszczewo, Nowa Wieś, Żegrówko, Robaczyn, Wonieść, Chełkowo, Czaczyk, Stara Przysieka Druga i Nowy Białcz.

Z konkurencjami mierzyli się także reprezentanci zagranicznych delegacji z zaprzyjaźnionych miejscowości, którzy goszczą akurat w Śmiglu. Nie zabrakło też innych atrakcji, a po zakończeniu zmagań przygotowano zabawę przy muzyce. Organizatorami turnieju byli: Centrum Kultury, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji oraz sołectwo Bielawy.