Close

5 lipca 2019

Zagraniczni goście obejrzą Wieczór Francuski w Śmiglu!

Delegacje z Francji, Węgier i Czech będą gościć w gminie Śmigiel przez najbliższe dni. Przedstawiciele partnerskich miast Śmigla: francuskiego Neufchâteau, węgierskiego Balatonfűzfő i czeskich Kamenic nad Lipou obejrzą Wieczór Francuski.

Wieczór Francuski odbędzie się w sobotę w sali widowiskowej Centrum Kultury w Śmiglu. Koncert zaplanowano na godz. 17:00. Przed publicznością wystąpią artyści z Neufchâteau. Będzie to chór działający przy szkole muzycznej, ale także grupa taneczna funkcjonująca przy domu kultury oraz zespół wokalny z liceum. Oprócz tego podczas wieczoru wystąpią także wokalistki ze śmigielskiego Studia Piosenki MUZOL.

– „Wieczór Francuski” jest rewizytą przyjaciół z Neufchâteau. Dwa lata temu śmigielska grupa gościła we Francji i tam zaprezentowała swoje muzyczne i kulinarne talenty. Teraz okazję do zaprezentowania swojej kultury u nas mają Francuzi. Oprócz nich w Śmiglu gościć też będą delegacje oficjeli z pozostałych partnerskich miast Śmigla: Balatonfűzfő oraz Kamenic nad Lipou. – informuje burmistrz Małgorzata Adamczak.

Podczas pobytu w Polsce, poza udziałem w Wieczorze Francuskim, delegacje zwiedzą Śmigiel oraz zamek w Rydzynie. Skorzystają też z przejazdu śmigielską kolejką wąskotorową i zaplecza sportowo-rekreacyjnego w Śmiglu. Będą gościć na Turnieju Wsi, gdzie delegacja strażaków z Neufchâteau weźmie udział w jednej z konkurencji. Z kolei panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Robaczynie poczęstują gości bigosem.