Close

25 czerwca 2019

Bezpieczny weekend – Boże Ciało. Nałożono 98 mandatów!

Zakończyła się policyjna akcja “Bezpieczny weekend – Boże Ciało”. Nad bezpieczeństwem kierujących czuwało 38 policjantów ruchu drogowego, którzy ujawnili 147 wykroczeń i nałożyli 98 mandatów.

Policjanci już od środy, 19 czerwca, prowadzili działania „Bezpieczny weekend – Boże Ciało”. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących drogami powiatu kościańskiego. Podczas działań skontrolowali 230 uczestników ruchu drogowego.

W tym czasie odnotowano 14 kolizji drogowych, a także 1 wypadek drogowy, w którym uczestnik odniósł obrażenia. Ponadto zatrzymano 2 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości. Policjanci zastosowali również 49 pouczeń za popełnione wykroczenia oraz nałożyli 98 mandatów.

W długi weekend zatrzymaliśmy również 2 kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h. W tych przypadkach osoby, które prowadziły samochody straciły uprawnienia do kierowania na trzy miesiące i zostały ukarane mandatami karnymi. Pierwszego z nich zatrzymano w środę, 19 czerwca w Nacławiu. 55-latek kierujący porshe jechał przez miejscowość z prędkością 110 km/h. Z kolei drugi, 36-latek kierujący citroenem, poruszał się z prędkością 112 km/h w Głuchowie.