Close

17 czerwca 2019

Upalna sobota na rowerach [ZDJĘCIA]

Upalna sobota na rowerach – tak można podsumować drugi Powiatowy Rajd Rowerowy, który wystartował 15 czerwca z Kościana.

To była prawdziwa upalna sobota na rowerach. W drugim Powiatowym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kościanie wzięło udział dziewięćdziesięciu miłośników turystyki rowerowej. Rowerowa wycieczka, która prowadziła szlakami Ziemi Kościańskiej, odbyła się w upalną sobotę, 15 czerwca, i była prawdziwym wyzwaniem dla jej uczestników.

Rowerzystów zebranych w miejscu startu, na Placu Krimpen w Kościanie, przywitał biorący udział w rajdzie starosta Henryk Bartoszewski. Po wspólnym zdjęciu uczestnicy rajdu wyruszyli wzdłuż kanału, pod drogą nr 5 do Kiełczewa, by dalej przez Szczodrowo, Kokorzyn, Krzan, Kotusz, Prętkowice, Brońsko, dojechać do Karśnic. Dalej rowerzyści ruszyli do Nowego Białcza. Przez Skoraczewo dotarli na metę. którą tym razem przygotowano w szkole w Kokorzynie. Tam na zmęczonych pogodą i trudną trasą rowerzystów czekała już pożywna zupa, ciasto drożdżowe i kawa.

Tradycyjnie zapisani na rajd rowerzyści otrzymali nagrody oraz gadżet promocyjny. Tym razem były to odblaskowe koszulki z nadrukowanym logo przygotowanym specjalnie z okazji 100. rocznicy powstania polskiej administracji powiatowej. Cała trasa miała długość ok. 28 kilometrów i wiodła zarówno drogami polnymi, jak i utwardzonymi. Wszystkim, którzy ją ukończyli, należą się brawa i wielkie słowa uznania.

Źródło, zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kościanie