Close

11 czerwca 2019

Sportowe podsumowanie roku [ZDJĘCIA]

W poniedziałek odbyło się sportowe podsumowanie roku przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Kościanie. Uroczystość była okazją do wręczenia wyróżniającym się młodym sportowcom nagród.

Sportowe podsumowanie roku odbyło się w Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej w Kościanie. Wzięli w nim udział przedstawiciele powiatu kościańskiego, poszczególnych gmin, trenerzy i młodzi sportowcy. Działalność PSZS w Kościanie podsumował jego przewodniczący, Wojciech Ziemniak.

W roku szkolnym 2018/2019 związek był organizatorem 49 zawodów sportowych na poziomie Mistrzostw Powiatu Kościańskiego dla młodzieży szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych rozgrywanych w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Podczas rozgrywek wyłoniono najlepszych sportowców, którzy reprezentowali powiat w zawodach rejonowych, a następnie w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego. W sumie we wszystkich zawodach udział wzięło 1966 uczniów. Związek organizował również zawody, które kończą się na szczeblu powiatowym i nie są ujęte w kalendarzu Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Był też współorganizatorem zawodów rejonu leszczyńskiego.

Podsumowanie było też okazją do nagrodzenia uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki.

Nagrodzeni:
  • Katarzyna Nowak, Weronika Świnarska, Weronika Trybuła, z SP w Śmiglu, które zajęły 1 miejsce w Igrzyskach Dzieci w tenisie stołowym.
  • Bartosz Ludwiczak, Samuel Bajsert, Piotr Wieczorek, którzy zajęli 3 miejsce podczas Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym.
  • Filip Borowiak, Kacper Zrol, Kamil Kostyk, z SP w Czempiniu, którzy zajęli 1 miejsce podczas Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym.
  • Zofia Świdzińska, Zuzanna Borowska, Julia Wieczorek, Rozalia Kamieniarz, Natalia Primel, Aleksandra Jakubiak, Raisa Zdziabek, Maja Kaminiarz, Julia Ranka, Martyna Czaińska, Martyna Markowiak, Maria Franek z SP w Śmiglu. Za 1 miejsce podczas Igrzysk Dzieci w siatkówce.
  • Fryderyk Sadowski z SP w Czempiniu, za 2 miejsce w biegu na 200 m. przez płotki, które wywalczył podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
  • Adam Kaźmierczak z SP w Czempiniu, za 4 miejsce w rzucie oszczepem podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
  • Wiktoria Mika z ZSS w Kościanie za 2 miejsce, które wywalczyła podczas Halowych Mistrzostw Polski w piłce nożnej
  • Zuzanna Nowak, Natalia Michałowska z ZSS w Kościanie, za 3 miejsce podczas Mistrzostw Polski w piłce nożnej do lat 16
  • Miłosz Busz, Krzysztof Lebiedziew z ZSS w Kościanie, za 4 miejsce podczas Mistrzostw Polski w piłce nożnej do lat 16.