Close

9 czerwca 2019

Jan Mosiński o wyborach, historii i aktualnej sytuacji

W sobotę z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości z powiatu kościańskiego spotkał się minister Jan Mosiński. Sekretarz Stanu przy Komisji Weryfikacyjnej oraz współtwórca regionalnych struktur “Solidarności”.

Jan Mosiński swoją wizytę rozpoczął od podziękowań wyborcom za oddane głosy na Prawo i Sprawiedliwość. Jak zaznaczył, w powiecie kościańskim PiS nieznacznie zwyciężyło nad Koalicją Europejską. Przypominał jednak, że trzeba się zmobilizować do jesiennych wyborów parlamentarnych, bo to samo zrobią polityczni konkurenci. – Nie wolno wierzyć naszym adwersarzom. Powoli narracja negatywna wobec PiS się w ich ustach zmienia, ale to są wilki w owczej skórze. Będą się mizdrzyć, uśmiechać, po to tylko, by zdobyć zaufanie. Wygrają wybory, podwyższą wiek emerytalny, zreformują obszar polityki socjalnej, by ograniczyć wydatki na politykę społeczną – ostrzegał. Zapewnił też, że dopóki PiS rządzi, wiek emerytalny nie zostanie podwyższony.

Odniósł się też do rocznic, które na początku czerwca obchodziliśmy. Chodzi oczywiście o 40 rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, 30 rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów, oraz 27 rocznicę “nocnej zmiany”. Jako aktywny działacz “Solidarności” opowiedział, jak wydarzenia te wpłynęły na późniejsze losy naszego kraju. Mosiński mówił też o aktualnej sytuacji w kraju, między innymi o rosnących cenach warzyw, czy podwyżkach cen energii.