Close

9 czerwca 2019

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Racocie [ZDJĘCIA]

W niedzielę w Racocie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W rywalizacji wzięło udział 20 reprezentacji OSP z gminy Kościan, w tym 6 drużyn żeńskich.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się w Racocie i to drużyna gospodarzy zwyciężała w większości konkurencji. Zanim jednak przystąpiono do rywalizacji, ekipy zaprezentowały się podczas krótkiego przemarszu. Zawody otworzył Henryk Bartoszewski, przewodniczący Zarządu Gminnego ZOSP RP. Po jego krótkim przemówieniu przystąpiono do rywalizacji.

Najpierw z pożarniczą sztafetą i ćwiczeniami bojowymi zmagały się zespoły młodzieżowe i dziewczęce. Niemal we wszystkich konkurencjach wygrywali gospodarze i to oni wygrali klasyfikację łączną zarówno wśród młodzieżowych, kobiecych i dziewczęcych drużyn pożarniczych. Z kolei w rywalizacji jednostek OSP najlepsi okazali się reprezentanci Turwi. Drugie miejsce zajęli ochotnicy z Gryżyny, a trzecie z Wyskoci. Gościnnie udział w zawodach wzięła też drużyna OSP Kościan. Odbył się także bieg o puchar wójta, który trafił do rąk OSP Turew.